خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه » پایان نامه های علوم انسانی » پایان نامه های علوم اجتماعی » بررسی تأثیر معنویت بر کار حرفه ای مدیران مدارس در محیط کار

اطلاعیه سایت

سلام خدمت شما کاربران گرامی، دوستانی که تمایلی به پرداخت اینترنتی مبلغ فایل ها ندارند، می توانند مبلغ فایل را به شماره کارت زیر، کارت به کارت کرده و نام فایل موردنظر و کد رهگیری را به شماره های زیر پیامک و یا از طریق تلگرام ارسال کنند تا فایل از طریق ایمیل یا تلگرام (به درخواست شما) برای شما ارسال شود.

شماره کارت: 6037997225225383 - بانک ملی به نام سید محمد علوی

شماره تماس و پیامک: 09176858460 (سید محمد علوی - تلگرام)

با تشکر - مدیریت سایت

بررسی تأثیر معنویت بر کار حرفه ای مدیران مدارس در محیط کار

بررسی تأثیر معنویت بر کار حرفه ای مدیران مدارس در محیط کار

بررسی تأثیر معنویت بر کار حرفه ای مدیران مدارس در محیط کار

تعداد صفحات : ۵۳ | قابل ویرایش

از اواخر قرن گذشته در دهه نود قرن بیستم نوعی یکپارچگی مجدد بین زندگی بیرونی و درونی در حال شکل گیری بوده است. یکی از حوزه های مهمی که این یکپارچگی در آن مطرح شده است، محیط کسب و کار سازمانها میباشد.

مقدمه

از اواخر قرن گذشته در دهه نود قرن بیستم نوعی یکپارچگی مجدد بین زندگی بیرونی و درونی در حال شکل گیری بوده است. یکی از حوزه های مهمی که این یکپارچگی در آن مطرح شده است، محیط کسب و کار سازمانها میباشد. (نیل و بایرمن۲۰۰۳م)

ورود مفاهیمی هم چون اخلاق، حقیقت، باور به خدا یا نیروئی برتر، درستکاری، وجدان، اعتماد، احساسات، معناجوئی در کار، همبستگی با همکاران، تشویق همکاران و …..پژوهشها، اقدامات مدیریتی و کسب و کار همه حکایت از ظهور پارادایم جدیدی دارند.

به عقیده بسیاری از محققان این پارادایم جدید محیط کار که برگرفته از فیزیک کوانتوم، علوم سایبرنتیک، نظریه آشوب، علوم شناختی میباشد و در واقع عکس العمل به پارادایم خشک و مکانیستی مدرن است پارادایم معنویت میباشد. (بایرمن و ویتی، ۱۹۹۷ م، پولمن )

معنویت نیروئی روح بخش و انگیزاننده زندگی است، انرژی که الهام بخش فرد به سمت و سوی فرجامی معین یا هدفی به سوی ورای فردیت می باشد. (مک نایت، ۱۹۸۷)

Panjwani می گوید: معنویت امری است که به زندگی معنای متعالی می دهد. از معنویت اغلب به عنوان مذهب و ارتباط با خدا یاد می شود، اما معنویت به امور دیگری مانند اعتقاد به آنچه خوب است مانند طبیعت و …..اعتقاد به اهمیت داشتن جامعه و خانواده اشاره دارد.

معنا در زندگی هویت هر شخصی را تشکیل می دهد و معنا در زندگی امری است که افراد بشر را منحصر به فرد می سازد.

Clark : معنویت عبارت است از تجربه و احساس درونی فرد زمانیکه امور ماوراء طبیعت را درک می کند. زمانی معنویت آشکار می شود که این تجربه و احساس درونی روی رفتار فرد اثر گذاشته و وی فعالانه تلاش می کند تا زندگی خود را با آن امور ماورائی هماهنگ سازد.

منابع و مآخذ

  1. رستگار ، علی ،۱۳۸۴ ،معنویت درمدارس و سازمان ها، رساله دکترا، دانشگاه تهران
  2. کاظمی ، خدیجه ، ۱۳۸۳ ، مدیریت ، تکیه برمعنویت در سازمان ها و ادارات ، مجله تدبیر ، شماره ۱۴۹ ، ص ۷۹-۸۰
  3. فرهنگی ، علی اکبر ، ۱۳۸۵ ، معنویت درمحیط کار ونقش آن دربهبود رفتار شهروندی سازمانی ، نشریه فرهنگ مدیریت ، شماره سیزدهم ، سال چهارم ، تابستان ۱۳۸۵ ، ص ۹- ۱۷
  4. فتاحی ، مهدی ، ۱۳۸۵ ، معنویت درمدیران مدارس در ایران ، نشریه فرهنگ مدیریت ، شماره سیزدهم ، سال چهارم ، تابستان ۱۳۸۵ ، ص ۱۹- ۲۵
  5. شیخی نژاد ، فاطمه ۱۳۸۴ ، مدیریت درپرتو معنویت ، مجله تدبیر ، شماره ۲۰۲ ،ص ۳-۵.
۵۳,۰۰۰ ریال – خرید
اشتراک گذاری مطلب

معادله امنیتی *

تمامی حقوق این سایت، متعلق به وبسایت "خرید فایل" می باشد. - طراحی شده توسط پارس تمز